Hatha-Joga

 

Hatha-Joga to forma jogi fizycznej o łagodnej formie i powolnym lub średnim tempie ćwiczeń. Podczas zajęć wydawane są szczegółowe instrukcje dotyczące ułożenia ciała w przestrzeni. Uwaga skupiona jest na detalach i głębokim zrozumieniu mechaniki pozycji.

 

Lekcja obejmuje pracę z pozycjami (asanami) oraz końcową relaksację.

 

Wykorzystuje się środki pomocnicze jak:  koce, klocki, kostki, paski, liny i inne - do pomocy w uzyskaniu
i utrzymaniu właściwego ułożenia ciała.

 

Hatha-Joga to dobry punkt startowy dla początkujących, ale też dobry dla osób, które chcą ulepszyć swoje pozycje (asany).

 

Dzięki przygotowaniu zawodowemu zdobytemu na Studiach Podyplomowych, Wydziału Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, wykorzystuję osiągnięcia współczesnej nauki z zakresu anatomii, biomechaniki, fizjologii, korektywy, kultury fizycznej, metodyki nauczania i innych.

 

Ponadto na zajęciach korzysta się z wielu naukowych metod prowadzenia relaksacji, które są końcowym etapem sesji jogi m.in. rodzaju relaksacji polegającej na odczuwaniu ciężaru ciała, ciepła ciała, uspokojeniu akcji serca i oddechu oraz relaksacji  polegającej na rozwijaniu umiejętności zmniejszania napięcia wyizolowanych mięśni poprzez ich napinanie i rozluźnianie.

Mam nadzieję, że naukowe podejście do jogi wpłynie przede wszystkim na bezpieczeństwo osób ćwiczących na moich zajęciach a także „na oswojenie” tej  formy rekreacji ruchowej

 z racji pochodzenia jej z innego kręgu kulturowego.